Jaki prezent dla dziecka wybrać

Urodziny, Boże Narodzenie czy Dzień Dziecka  to tylko kilka okazji, żeby obdarować najmłodszych. Bardzo często jednak nie wiemy jaki podarunek będzie najbardziej odpowiedni.

Jaki prezeny wybrać dla dziecka?

 Na początek zapytajmy rodziców malucha, jakie zabawki najbardziej lubi. Po drugie unikniemy sytuacji, gdy dziecko dostaje taką samą zabawkę po raz drugi. Gdy maluch jest już nieco starszy może sam powiedzieć, o czym marzy…

Pamiętajmy, że zabawki dla dzieci powinny być dopasowane do wieku małego właściciela. I o ile starszak może bez większego problemu bawić się zabawkami przeznaczonymi dla młodszych dzieci, to maluch może czuć się sfrustrowany tym, że zabawa zabawką dla starszego dziecka jest dla niego zbyt skomplikowana. Najczęściej producenci na opakowaniach zamieszczają informacje dla kogo przeznaczona jest dana zabawka. Jednak nie należy sztywno trzymać się tych informacji. Każde dziecko rozwija się w nieco innym tempie.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie! 

Popularne zabawki dla dzieci powinny być wykonane z materiałów najwyżej jakości, dzięki temu będą trwalsze i posłużą znacznie dłużej. Sprawdźmy, czy wybrany produkt ma wszystkie niezbędne atesty. One gwarancją, że zabawka nie jest toksyczna czy niebezpieczna. To szczególnie ważne w przypadku zabawkę przeznaczonych dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Najmłodsze dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Zabawki dla maluchów nie mogą mieć małych elementów, a te dziecko może połknąć czy włożyć sobie do ucha. 

Dla bezpieczeństwa lepiej unikać kupowania zabawek z niepewnego źródła, na przykład a chińskich portalach typu AliExpress. W tym przypadku nie możemy być do końca pewni skąd pochodzi wybrana przez nas zabawka. Nawet jeśli teoretycznie wybierzemy produkt renomowanego producenta. Istnieje spora szansa, że trafimy na podróbkę.

Warto wiedzieć, że każde dziecko jest inne. Każe dziecko co innego cieszy. Dlatego im lepiej znamy malucha, którego chcemy obdarować, tym większa szansa, że trafimy z prezentem w przysłowiową dziesiątkę.